STAVME MOSTY!

 

Koncem ledna jsme si zvolili Miloše Zemana prezidentem České republiky. Někteří z toho mají radost, někteří jsou naopak zklamaní, znechucení či rozčarovaní. My v Tak jo! jsme si představovali na Hradě člověka se zcela odlišnou politickou orientací a charakterovými vlastnostmi, člověka, který by společnost dokázal propojovat. Samozřejmě výsledek demokratických voleb respektujeme, nehodláme ale rezignovat a nechat se ovládnout zoufalstvím či strachem. Naopak budeme aktivně usilovat o pozitivní změnu a budovat mosty ve společnosti!

Zaměřme se na to pozitivní, co se podařilo v posledních týdnech! Dokázali jsme překonat vzájemné rivality, semknout se a táhnout za jeden provaz. Chvíle, kdy po prohrané bitvě Michal Horáček a Marek Hilšer přišli blahopřát Jiřímu Drahošovi znamenala opravdu mnoho. Byl to velmi symbolický moment, díky kterému se spojili dobrovolníci, kteří do poslední chvíle věřili, že Společně to dáme... a udělali pro to maximum. <3

Tito lidé dokázali překonat názorové rozdíly, začali spolu mluvit, potkávat se, diskutovat a spolupracovat. Přesně to je ta cesta! 

Naprosto souzníme s Radimem Perlínem z Univerzity Karlovy, když říká: "Mluvit, mluvit, mluvit. Dělat společné akce a ne se oddělovat. To je to nejhorší, co může být. Spolupracovat, poznávat se, bavit se a pak poznám, že i ten šílenec, co chodí v šest ráno hoblovat prkna a budí mě, je vlastně úplně normální. A naopak."

Moc nás těší také nápad rektora Univerzity Palackého Jaroslava Millera, který se svými kolegy navrhl spuštění terénní univerzity: "Jediná cesta ven z toho mnohaletého klinče, bezčasí a stagnace je mluvit spolu nebo se o to alespoň neúnavně snažit… Zkusme jezdit do sociálně postižených regionů v této zemi a nabídnout lidem postiženým exekucemi zadarmo právní služby našich studentů práv, rady a pomoc ohledně zdraví od našich mediků tam kde není blízko doktor, nabídněme jim kurzy celoživotního vzdělávání, mluvme s nimi o Evropě, Evropské unii, o stavu světa, o příčinách migrace a o tom, jak jí čelit…dejme jim najevo, že nejsou sami a podejme jim ruku."

My už jsme s tím začali a brzy spustíme platformu MOSTY! Pojďme s námi stavět mosty ve společnosti! Tak jo?

#stavimemosty #takjo